xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

During the 1920s, the United States economy moved through which phase of the business cycle?
A square is bisected vertically and horizontally into 4 smaller squares, and each of the 4 smaller squares is to be painted so that adjacent squares have dif- f
The speech “Serve the People” was often read during the Cultural Revolution
I can type 19 words in 38 seconds. How many can I type in 60 seconds?
Which graph represents the function below?
____________________ lakes are typically shallow, have murky brown or green water, and have high nutrient levels.
Suppose a triangle has sides 3, 4, and 5. Which of the following must be true?A. The triangle in question is a right triangle.B. The triangle in question is no
Which of the following question is written correctly
The hippocampus and amygdala are, together with the hypothalamus, the major components of the
According to the video presidential power, what effect did passing the war powers act of 1973 have in restricting the president from engaging in military action