TylerNorton12 TylerNorton12
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

if one tulip one daisy and two mums cost $4.20 and 2 daisies one tulip and one mum costs $3.80 and two tulips and two mums cost $4.80 how much does one tulip 3 daisies and two mums cost?

Respuesta :

beingteenowfmao
beingteenowfmao beingteenowfmao
  • 01-02-2020

Answer:

$5.60

Step-by-step explanation:

Ver imagen beingteenowfmao
Answer Link

Otras preguntas

Which statement is true about conjunctions? They should not be used in essays. They are used to make sentences shorter. They should be used to combine tw
-x(7x - 8) A. 6x^2 - 9x B. -7x - 8x C. -7x^2 + 8x D. 7x + 8x
Subtract. Write your answer in simplest form. 5/6-3/6
What is Menes last name?
Oracion con ciervo y siervo
The best player to watch is ____ A.) She B.) Him C.) Her D.) Me
In what decades was decorating style dictated by decorators and manufacturers? A. 1890s and 1910s C. 1940s and 1950s B. 1920s and 1930s D. 1980s and 1990s 2. A
In _____, one allele is dominant to a recessive allele. incomplete dominance simple dominance codominance pleiotrophy
what Is a barrier island
Round the fraction to the nearest whole number. 2/9