Abdullahu170584 Abdullahu170584
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

6 pounds of candy cost 22.44 what is the cost one pound.

Respuesta :

Cloefontenot Cloefontenot
  • 16-01-2020

Step-by-step explanation: 3.74 is the answer

Answer Link
ntowry
ntowry ntowry
  • 16-01-2020

Answer:

22.44/6 = 3.74

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which of the following is an example of a graphic organizer? A. cluster diagram B.space saver C.hieroglyphic D.bubble table
please PLEASE HELP! Can someone PLEASE tell me the US Outcome of before and after 9/11 involvement in Iraq
The leg of a right triangle is 4 units and the hypotenuse is 9 units. What is the length, in units, of the other leg of the triangle 1)97 square root 2)97 3)65
what causes metals to be ductile?
Which statement best sums up the speakers feelings?
Find the distance between points (3, 5) and (4, 6) to the nearest tenth.
What is the range of the function f(x) = 3x2 + 6x – 8? {y|y ≥ –1} {y|y ≤ –1} {y|y ≥ –11} {y|y ≤ –11}
what is the definition of a roundcharacter? a character with certain physical attributes a character whose actions conflict with the main character a charact
25 POINTS!!!! According to MLA style, which part of this citation would be referenced as the source in an in-text citation? A.) Wysocki, Anne Frances, et al. B.
the particular animals of a given geographic region