Seudónimo Seudónimo
  • 15-01-2020
  • Mathematics
contestada

One yard of a ribbon costs 3 1/2 dollars. How much should one pay for 3 3/4 yards?

Respuesta :

camillamorningstar
camillamorningstar camillamorningstar
  • 09-01-2022

Answer:

$13.13

Step-by-step explanation:

$3.50 x 3.75

Answer Link

Otras preguntas

Why is it important to follow rules In a digital world??
Which of these cost-savings measures saved u.s. regulatory agencies nearly $2 billion since 2011?
How can population changes affect demand for certain goods answers?
1. yellow (Y) is a dominant trait and green (y) is a recessive trait. which combinations would result in a plant with yellow seeds ? choose all that are correct
1. Ms. Johnson, a circus ringleader, made a cake in the shape of a circus tent to use as the centerpiece at a celebration. As shown in the illustration, the cak
what region of great britain contained most of the textile production? why might textile production be centered there?
I need help :) Find the GCF: 10x^5−16x^4+4x^2
describe elements of the characteristics, lifestyle and impressions of cowboys
the restaurant el bulli is known for which of the following a. serving nontraditional ingredients in traditional ways b.serving traditional ingredients in n
How do semantic web applications make accessible to computer applications the web page data that was designed to be read by people?