babygirlserena1 babygirlserena1
  • 14-01-2020
  • Spanish
contestada

You use a to write down notes on your
A) boligrafo, hoja de papel
B) calculadora, carpeta
C) teclado, carpeta
D)carpeta, hoja de papel

Respuesta :

ceciliatoscano043 ceciliatoscano043
  • 14-01-2020
Answer: A ) bolígrafo, hoja de papel
Answer Link

Otras preguntas

Help plsss! I have no clue how to do this
can someone help me? i need my math grade to go up
A 3-yard roll of waxed paper costs $9.81. What is the price per foot?
Choose the verb that best completes the sentence. 1. ¿Cuánto ______ los libros? A. podemos B. cuestan C. duermo D. recuerdas E. llueve
Add this fractions. (It should be mixed number) −5/6 + (−2 5/8)
WILL MARK BRAINLIEST The amount (A) that principal (P) will be worth after t years at interest rate (r) compounded annually isA = P(1 + r)tSuppose $6,000 is inv
Evaluate the following expression. 7^0=?​
The concentration of an unknown protein sample was determined as 8.3 mg/ml. Calculate the concentration of the unknown protein in mM (millimolar) if: Average mo
A difference between Martin Luther King Jr. and Malcolm X was that Martin Luther King Jr. believed in -using violence to achieve equality. -integrating whites
There is an equal number of 2 brands of watches on a shelf. Brand at watches cost $58 each, and Brand B watches cost $30 each. If the total cost of all the watc