happysunshineb
happysunshineb happysunshineb
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

Matt bought 6 puzzles for 5.98 each how much did he spend in all

Respuesta :

AL2006
AL2006 AL2006
  • 14-01-2020

Matt spent $5.98 six times.

6 times 5.98 = $35.88

Answer Link

Otras preguntas

How do you use area on funny looking shape
a period of abnormally high emotion and activity is called??
College students are offered a 8% discount on a textbook that sells for 26.50. If the sales tax is 8, find the cost of the textbook including sales tax.
It was the strength of the opposition forces, both liberal and conservative, rather than the ineptitude and stubbornness of President Wilson that led to the Sen
what were the states that were later carved out of land brought into the Union by the Louisiana Purchase
How do you tell if a caterpillar is a boy or girl?
Are dentures better than a mouth full of crowns?
Which type of macromolecule is made of amino acids
Find the volume of a cylinder made by rotating a rectangle with a width of 5 feet and a length of 8. Round to the nearest whole number
Which additional words in the sentence should be capitalized? Gina used to live in the cold northeast but moved to the desert of the southwest in january. Choos