ntchitchri
ntchitchri ntchitchri
  • 12-01-2020
  • Mathematics
contestada

3. Assuming you like juice and cider equally, which product is the better deal?
Cider
$7.00/gallon
Juice
$2.39 for 8
4.23 oz boxes

Respuesta :

daphnekearney
daphnekearney daphnekearney
  • 12-01-2020
Cider because it would cost about nine dollars for overall a gallon of juice
Answer Link

Otras preguntas

Dividing with decimals
find the next three terms in the sequence 80 -160 320 -640
3/5*2/3=in simplest form?
a parent died and left an estate to 4 children. one inherited 1/4 of the state, the second inherited 5/16 , and the third inherited 3/8. how much did the parent
What kinds of characteristics can be used to  describe a place?
on a 6-sided die, what is the probability of rolling an even number that is not 4? 1/6 1/3 2/3 5/6
7/9 - 1/2 in simplest fraction form
solve for z. 14 z = 12
Select the correct answer. Based on this excerpt from "How Much Land Does a Man Need?" by Leo Tolstoy, how is the author using the character of the Devil? "Of c
I need help please answer the question