sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Which factor is not a major environmental concern for Central America, South America, and the Caribbean? air pollution habitat loss negative population growth w
When a sperm cell and an egg emerge, they undergo the process of fertilization and give rise to a?
What is not a function of the endomembrane system of the cell?
PLEASE MATH HELP WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! The coordinates of the vertices of △JKL are J(1, 4) , K(6, 4) , and L(1, 1) . The coordinates of the
What is the slope of the line in the following graph? 1. 1/3 2. 1/2 3. 2 4. 3
87g of sugar is needed to make 10 cakes. How much sugar is needed for 7 cakes?
The given series has six terms. what is the sum of the terms of the series? 17 + 25 + 33 + . . . + 57
The equation of the line is 3y+2x=12 . what is the slope of the line perpendicular to this equation?
What art-related career involves working with businesses and organizations to find them pieces of art that meet their needs?
According to the Introduction, who encouraged Mary Shelley to expand Frankenstein into a full-length novel? Question 14 options: A. Dr. John Polidori B. Lord