Ella407
Ella407 Ella407
  • 12-12-2019
  • Mathematics
contestada

A train ride cost $5.30 fore each person how much would the t win cost if there was 4 people

Respuesta :

maddiem611
maddiem611 maddiem611
  • 12-12-2019

Answer:$21.20

Step-by-step explanation:

5.30x and x =4

5.30 times 4 is 21.20

Answer Link
Yana1505 Yana1505
  • 12-12-2019

Answer:

$21. 20

Step-by-step explanation:

5.30x= cost

5.30(4)= 21.2

Answer Link

Otras preguntas

how many grams of hydrogen are contained in 2.00 mol of C6H7N
Lynn has a watering can that holds 16 cups of water,and she fills it half full.Then she waters her 15 plants so that each plant gets the same amount of water.Ho
Your roommate can hear a hum from the air conditioner that you are unable to hear. this difference reflects the operation of
. The limiting factor of a desert biome is its _____. mineral-poor soil 10° daily temperature changes 10 cm annual rainfall
What makes the farthest advance of a glacier
In this lab, you will use a dynamics track to generate collisions between two carts. If momentum is conserved, what variable change would result in a velocity c
Where does most air pollution in the United States come from? nuclear power that is used to create electricity burning fossil fuels that are used to create en
Rita has a debit of $324 how much money does she need so that she doesn't do anything but left with no additional money?
What is the perimeter of this polygon
Euglena are protists that contain photosynthesizing chloroplasts. They can also engulf and absorb organic molecules. How would euglena be categorized based on t