alexiskendall2020
alexiskendall2020 alexiskendall2020
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone plssss help???

Can someone plssss help class=

Respuesta :

launamcdaniel
launamcdaniel launamcdaniel
  • 03-12-2019

Answer:A

Step-by-step explanation:

The bottles are represented by b. Each bottle costed 2.10, so it's 2.10b. Then he also bought a pizza for 12.99. The total of all of it was 21.39.

Answer Link
dommaddox493
dommaddox493 dommaddox493
  • 03-12-2019

Answer:

A. 2.10b+12.99=21.39; 4 bottles

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If x can be any number, how many solutions are there for the equation? y = –x A. There is no solution. B. There is only one solution. C. There are many solu
Eamon used a number line to compare two numbers, 0.48 and 3/5. One number was less then 1/2 and the other number was greater them 1/2. Which number was less the
What does smooth ER lack that rough ER has?
6x-3y=6 y=2x+5 USE SUBSTITUTION SHOW YOUR WORK
List the ways in which tadpoles and frogs differ from each other?
Let f(x) = x - 2 and g(x) = x2 - 7x - 9. Find f(g(-1)).
How did early humans survive their harsh environments?
explain 2 ways to evaluate 15(90-3)
15 less than half a number
Please help!!Which decimal is equivalent to the mixed number plotted at S on the number line? A.5.625 B.5.78 C.5.8 D.5.875