iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

DEFINATION OF HABIT IN 50 WORLDS?​
Please help I’ll make you Brainiest (please no link people)
On average, Washington citizens paid about in state and local taxes in 2010. Washington citizens pay more in than the average for the United States. Unlike
Someone please help me thank you
one method of arm exercise​
please help its easy but i dont remember the steps to do it
In which stage of a star's life cycle, does gravity and fusion become balanced, and an adult star forms? A. Main-sequence B. Red supergiant C. Protostar D.
This introduction to forensics worksheet is designed to help you paraphrase or put reading into your own words so that when you review it later, you will unders
PLS HELP THIS IS A TEST Which number satisfies the inequality below? 1.75x + 4.50 < 20 a: 13 b: 14 c: 9 d: 7
Which is an example of a direct quotation? A. According to my research, Zeus was instrumental in starting and ending the entire Trojan War. B. Greek scholars ag