ppee31639 ppee31639
  • 14-11-2019
  • Mathematics
contestada

Write a unit rate for the situation $44 in 4 days

Respuesta :

kadinant66
kadinant66 kadinant66
  • 14-11-2019

Answer:

$11 per day

Step-by-step explanation:

44÷4=11

...

Answer Link
Jamiekalenbars Jamiekalenbars
  • 14-11-2019

Answer:$11 per day

Step-by-step explanation:

44 divided by 4

Answer Link

Otras preguntas

One way to ensure that your essay does what you set out to do is to
how did the transcontinental railroad affect communications
A model of a sailboat is 30 inches long and 12 inches high. Using a scale factor of 1:25 what are the actual dimensions?
How can you determine the genotype of a plant that displays the dominant form?
What was the result of the Bay of Pigs invasion in 1961? A. The Cuban counter revolutionaries successfully gained ground in Cuba. B. Cuban forces
true or false: towns along the trails suffered economically from the cattle drives
Culinary arts programs in colorado springs
Which of the following is a reason why cells divide? A.to keep demands on their DNA low. B.to mutate their DNA. C.to increase the volume of their cytoplasm.
Both Seagulls and wild geese are large birds. They're also similar in that both kinds of birds can fly over great distances. On the other hand, seagulls are sca
what fruit can you use to stop oxidation