mrpopperspenguin mrpopperspenguin
  • 14-11-2019
  • Mathematics
contestada

I need help on this!

I need help on this class=

Respuesta :

AceItOrNot
AceItOrNot AceItOrNot
  • 14-11-2019

Answer:

C. $3.36

Step-by-step explanation:

1) It costs Aaron $0.28 to send one postcard.

2) Aaron wants to send 12 postcards.

3) Multiply 12 by $0.28 to find out how much it will all cost in total.

4) Your answer should be $3.36

Answer Link

Otras preguntas

Governments collect taxes to
Find the Slope Using the slope equation
please help 10 points!
What happens to earnings in a cooperative?
Differentiate between the points of parity to the points of difference based on the given scenarios. Points of parity I Points of difference A national college
At the market, almonds cost $0.51 per ounce. How much does a bag of almonds cost if it weighs 1.6 ounces?
hi folllow me at talfishmanfanpage09
Determine the perimeter of the right triangle shown. Round your final answer to the nearest whole number, if necessary. right triangle with vertices at negative
How do you drown a blonde?
In the figure, angle A measures 38 degrees and angle D measures 26 degrees. What is the measurement of angle E?