justinomega7 justinomega7
  • 14-11-2019
  • Mathematics
contestada

Mrs.hill buys jalapeno peppers for $0.88 a pound. How much would she pay for 2.2 pounds?

Respuesta :

alexleasea
alexleasea alexleasea
  • 14-11-2019
1.32 that would be the answer because you would have to times it
Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-11-2019

Answer: $1.94

Step-by-step explanation:

0.88 * 2.2 = 1.936

1.936 is rounded up to 1.94

Answer Link

Otras preguntas

Which state in the united states passed a "right to die law" in 1998?
Caleb had 136 songs on his MP3 player if you deleted 56 songs what is the ratio of songs he kept to songs he deleted
purchased a DVD player on sale. The original selling price was ​$175.80. The sale price was ​$141.2. What is the first step in finding the percent​ markdown? F
How have rituals surrounding the Spanish plaza influenced events known as proms? Write your answer in English.
what is 2w +2l? w=5 l=c what is the perimeter?
what does norma want to do with the money?
What is the reciprocal of 2 5/7
Nathan is buying a cell phone for his business the regular price of the cell phone is $179 if he buys the phone in the next two weeks he will get a 20% discount
We lived in the country, in the middle of an alfalfa field; we had no immediate access to Bobbie Brooks sweaters. I went to school in the hand-me-downs of a co
what characteristics of the renaissance does the quotation reflect