nadiamackan12 nadiamackan12
  • 13-11-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one jar of sun-dried
tomatoes for $4, then how many can you
buy with $8?​

Respuesta :

warlocksign warlocksign
  • 13-11-2019

Answer:

2 Jars of sun dried tomatoes

Step-by-step explanation: Well if you can buy one jar of sun dried tomatoes for $4 that means that if you have $8 you can buy 2

Answer Link

Otras preguntas

help me thank you in advance
Can the word “industrious” be an archetype from a character in a story, yes or no? In need of help with this question pls anyone.
The Douglas family visits SeaLand and is charged $72.00 for 2 adult and 3 child tickets. The Williams family also visited SeaLand and was charged $78.00 for 1 a
On what condition can Uzowulu have Mgbafo back
1. Chuck gets a 7% raise this year. If Chuck's salary is equal to t, write the equation to determine Chuck's new salary.
What is 718x910? I really need help with this on my HW. WILL MARK BRAINLIEST + 50 POINTS HELP FAST!!!
Workers in the city of earned the highest wages in 1700. In the cities of , wages stayed about the same between 1700 and 1800. What was the effect of industrial
Please help with the question below in the picture.
there are 12 rose bushes in the garden. each rose Bush has 15 Rose's blooming. if only 5 Rose's fit in a vase arrangement. how many vase arrangement can be made
PLS HELP!! Part A: Identify the verb in each sentence (including the 'helping' verb). Then identify the direct object. Example: Those countries export coffee.