averygarde
averygarde averygarde
  • 13-11-2019
  • Mathematics
contestada

A store pays $8 for a toy boat. The store marks up the price by 30%. What is the new price?

Respuesta :

melinadejesus
melinadejesus melinadejesus
  • 13-11-2019

Answer:

Your answer is $10.40

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 13-11-2019

Answer:

$5.60

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do you solve this?
(Zoom in so you can see) I need help on my math homework plz can somebody plz help me out thanks and plz put it correctly thank you. (Math Surface Area)
tension force is an example of a contact force true or false
How do homogeneous and heterogeneous mixtures differ
Does anyone know how to answer this?
what is the major function of valves in human veins
The total cost of 4 lb of fish and 3 lb of meat is $42.40. If 1 lb of fish costs $3.25 more than 1 lb of meat, what is the cost of 1 lb of meat
how do the cyclops' cave looks, sounds, smells and feels?
An orange can be separated into 8 sections. If 4 people eat 4 sections each, how many oranges will it take to feed them?
"Shoot all the bluejays you want, if you can hit ‘em, but remember it's a sin to kill a mockingbird." What can be most inferred about bluejays from this excerp