tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What does ayudando mean?
What does ayudando mean?
How many quarts are in 2 and 3/4 of a gallon
What is a good sentence for the word orbit?
Why was Charles Darwin considered to be a revolutionary?
List four methods that can be used to separate mixtures and give an example of each method?
facts about the Virginia plan
what is 2.5 % of 16 ?
What does ayudando mean?
What is 14 49ths in simplest form