christen10 christen10
  • 02-11-2019
  • Mathematics
contestada

If a taxi is 2.25 $ for each mile and I need to go 5.5 miles how much would I pay

Respuesta :

stevenslusser
stevenslusser stevenslusser
  • 02-11-2019

Answer:

$12.38

Step-by-step explanation:

$2.25 per mile × 5.5 miles = $12.375 ≈ $12.38

Answer Link

Otras preguntas

Molly is designing a dog house for her puppy that has a rectangular base. The length of the base is 7 inches more than its width. She wants the area of the base
How is the number of representatives from the 50 states that serve in the House decided upon?
Peter recently bought a media player and a digital camera he wants to buy memory card for the devices which memory device should be he use in his digital camer
Which sentence uses correct punctuation? “When I get to graduate school,” Robyn said, “I plan to study every day.” “I’m afraid I don’t know which way to go, sai
Which excerpt from "Raymond's Run” best shows that Squeaky is protective of her brother?
Alice purchased 4 1/2 kilograms of olive for $27. what is the price per kilogram?
The following equation is one way to prepare oxygen in a lab. 2KClO3 → 2KCl + 3O2 Molar mass Info: MM
A randomly chosen subject arrives for a study of exercise and fitness and begins walking on a treadmill at a brisk pace. which of the random variables described
Data points that simply do not fit the pattern are called what? Strata Outliers Median Bivariate
Create a response. 10 points Describe when a quadratic function would not have solutions that can be found by graphing. 45 points Explain how you could find