everardo4203 everardo4203
  • 14-10-2019
  • Mathematics
contestada

Directions: Find the best buy for each set of items ​

Directions Find the best buy for each set of items class=

Respuesta :

taniafki11
taniafki11 taniafki11
  • 14-10-2019
A. 0.35 / oz
B. 0.33 / oz
C. 0.43 / oz
D. 0.27 / oz
D is the cheapest
Answer Link

Otras preguntas

Jerome, Kevin, and Seth shared a submarine sandwich. Jerome ate 1/2 of the sandwich, Kevin ate 1/3 of the sandwich, and Seth ate the rest. What is the ratio of
4b×3b-2b=102 what is b
If Dave drives at a steady speed of 50 miles per hour, how long will it take him to drive 10 miles? A: 12 minutes B: 10 minutes C: 15 minutes D: 30 minutes
why is it important to fight for your rights
The length of a rectangle is 3 times the length of a smaller rectangle. The 2 rectangles have the same width. The area of the smaller rectangle is A square unit
John will be x in 7 years. How old was he last year? A: x + 7 B: 1 - x - 7 C: x + 8 D: x - 8
The weekly fee for staying at the Pleasant Lake Campground is $20 per vehicle and $10 per person. Last year, weekly fees were paid for v vehicles and p persons
If x = -5, then |x - 7| = A: -12 B: 2 C: 12 D: -2
Find all real numbers x such that x^4 ≤ 8x^2 − 16.
A car averages 27 miles per gallon. If gas costs $4.04 per gallon, which of the following is closest to how much the gas would cost for this car to travel 2,727