ashley067 ashley067
  • 14-10-2019
  • Mathematics
contestada

blueberries cost $4.00 per pound. how many blueberries can you buy for $1.00

Respuesta :

loveqksxkswjdrnr
loveqksxkswjdrnr loveqksxkswjdrnr
  • 15-10-2019

Answer:

1/4 of a pound

Step-by-step explanation:

$1 is 1/4 of $4, so you can by 1/4 of a pound

Answer Link

Otras preguntas

Round to the nearest foot 22.65140101
MATH HELP ASAP TYSM IF YOU PUT A RANDOM ANSWER YOU WILL BE REPORTED JUST GIVE ME THE ASNWER DON"T SHOW YOUR WORK TYSM
A person invested \$790$790 in an account growing at a rate allowing the money to double every 13 years. How much money would be in the account after 30 years,
I couldn’t find this question so I’ll have to ask:) -Please select the word from the list that best fits the definition. “A strong emperor of the Byzantine Empi
Easy question, I'm just missing braincells. Please help
The specific heat of lead is 0.129 J/gC. Find the amount of heat released when 2.4 moles of lead are cooled from 37.2C to 22.5C.
Asia is represented by which number on the map? A) 3 B) 4. c 5 D6​
2. FDR's death was a turning point in post-war agreements. True or false
which operation should you perform first when you simplify the following (15 x 5 + 4) x 3
8(d+2)=4d-12 HelpPP ME QUICK