erikloza12pdidtx
erikloza12pdidtx erikloza12pdidtx
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

joshua pays $795 per month in rent. He signed a one- year lease to begin on January 1. He decided to out at the end of June. How much money does joshua owe when he moves out? ​

Respuesta :

jiyaas
jiyaas jiyaas
  • 02-10-2019
he owes 4770
multiply 795 by 12 to obtain 9450 and then divide by two for 6 months
Answer Link

Otras preguntas

each month,Liz pays $35 to her phone company just to use the phone.Each text she sends costs her an additional $0.05 PART A :in march,her phone bill was $72.60,
Choose the correct form of the verb for each sentence. Mis amigos __________ a la fiesta de cumpleaños. (2 points) vamos van va voy
In a certain grocery store, strawberries cost $5.28 per pound ( 5.28 dollars/lb ). what is the cost per ounce?
Rosa vivia en Londres. True or False in matter of grammatically correct?
What act imposed taxes on all imported goods from great britain and forced the colonists to become self sufficient?
What is 0.473 rounded to the nearest tenth
How do you solve it to get the answer to this problem
Which type of reproduction is most advantageous for the production of a wide Friday of different organisms?
Why didn't the united states accept as many germany jews as it might have?
how many times can 8 go into 100