erinchewning38 erinchewning38
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the school cafeteria you could get three slices of pizza for $5.94 at this rate how much would seven slices cost in dollars and cents

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-10-2019

5.94/3 = 1.98

1.98 * 7 = 13.86

It could cost $13.86 for seven slices of pizza.

Answer Link
sofietyeweirdo
sofietyeweirdo sofietyeweirdo
  • 02-10-2019

Answer:

$1.98

Step-by-step explanation:

divide 3/ 5.94

Answer Link

Otras preguntas

Which word in the sentence is a predicate nominative? An Oscar is given for the best movie, but a Maggie is the award for the best magazine. a. award b. movie
according to singletary, why did the Federalist support ratifying the constitution
2.Which events were most responsible for causing the South to secede?
The primary location of digestion and absorption of nutrients is the: esophagus large intestine stomach small intestine I clicked stomach...Is it right?
What property can you use to find 20x9x5
Which factor most contributed to delays in construction for the Central Pacific railroad? a shortage of supplies that had to be shipped around South America int
How are plant pigments like teammates on a sports team?
what is 5.65 into a mixed number
All of the following are true of the Zebra mussels found in the Great Lakes EXCEPT: a. Zebra mussels are having are having a negative impact on the native popu
How has the IT revolution affected the people in Bangalore India