itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

Right now I am learning Japanese on Duolingo, but it's not fun and making me not want to continue to learn the language. Does anyone have any suggestions for me
What value of t makes the statement true? (4x3 5)(2x3 3) = 8x6 tx3 15.
A bag of marbles contains 35 blue marbles and 15 green marbles. Which of the following shows the decimal of the fraction of green marbles in the bag?
im stumped on this question. please help:)​
According to the map, which country owned the city of Quebec? France, Russia or Britain?
why is the constitutional convention of 1836 relevant in texas history?
définition of first Nations and give a synonym​
The cost to stay 4 days at a hotel is 308 at that rate what is the cost to stay 7 days at the same hotel
nie tanuscripts diary entry by filling in the spaces, with words from the box below. 021-78a onic These Zona goats waist cliff crops monastery rope paintings ex
How can illegal actions have unintended consequences?