TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

Fitness can be achieved only through a. frequency. b. resistance. c. endurance. d. accuracy.
The early city settlement at Akrotiri is an example of an early city that was destroyed by __________. a. an invasion by the Roman Empire b. the bubonic plague
What is the chemical composition of chromatin? A. It is pure DNA. B. It is DNA and protein. C. It is pure carbohydrates. D. It is carbohydrates and DNA.
A teacher says she has identified an organism with these characteristics: eukaryotic, multicellular, autotrophic, and a cell wall made of cellulose. Which kingd
On rare occasions, mutations can be beneficial to an organism. a. True b. False
Why can't the product of 2-digit numbers ever be two digits? Explain
Decrease 120cm by 24%
How to express the area of a square as a monomial?
What is one fifth of 35
Which of the following nations withdrew from the British Commonwealth to form an independent republic? A. Canada B. Australia C. New Zealand D. Ireland