citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

Evidence that best supports the theory of biological evolution was obtained from the
You should never drink _____before an event because it can create problems with hypoglycemia and dehydration, and it can hurt performance. a. juice b. alcohol
Which was allowed under the new system of government in Japan following World War II? a. Women were allowed to vote b. The military elected new leaders c. Th
Which of the following statements is an accurate description of vibrations? A. Neither ultrasonic nor infrasonic vibrations can be heard by humans
Gases, fluids, and other solids in contact with a moving object will produce ____ due to friction.
What happened before William Bradford in the pilgrims learn to live off the land
a triangle is a blank with three sides and three angles.
which of the following would not be an issue supported by modern progressives
what indicates wind direction
The length of a rectangle is represented by (6x − 2), and the width is represented by (x − 1). Which expression best represents the area of the rectangle?