math70767
math70767 math70767
  • 13-09-2019
  • Mathematics
contestada

18.
7. A baker's dozen (13) of cookies is on sale
for $4.94. What is the cost of an individual
cookie?
ya

Respuesta :

sarahegaborko
sarahegaborko sarahegaborko
  • 13-09-2019
A bakers dozen is 12 which would be $0.41 for each cookie. If you meant 13, it would be $0.38. All you have to do is divide 4.94 by the amount of cookies
Answer Link

Otras preguntas

The _____ model suggests that living humans came from the species Homo erectus and that their development took place throughout the world A-Assimilation B-Out-O
3(8+2)=? Can I have the answer
List two ways that calculating angles is useful to you?
Francine cooks vegetable stir-fry 15 days in 4 weeks and chicken stir-fry 6 days in 4 weeks. What percent of the days does Francince cook stir-fry?
Why might a student be proud if he or she memorized a famous speech
temperatures on earth remain within a suitable range for life because of the
54:18 and 18:6 ratio
6,321.75 rounded to the nearest tenth
This is a textbook question, work too please!
What religious reasons did Spanish conquistadors have to explore the americas