alpha41
alpha41 alpha41
  • 15-08-2019
  • Mathematics
contestada

Joshua spen $22.68 on apples. If apples cost $1.89 a pound, now much a
he spend per pound?

Respuesta :

moniya23
moniya23 moniya23
  • 15-08-2019
He spent 12 dollars on each oou day
Answer Link

Otras preguntas

7. Which one of the following statements is an example of an opinion? A. The group tends to play alternative music and their own compositions. B. The conc
select the correct spelling for the word that completes the sentence. the candidate would not _____, even though he had been defeated. conceed concede
I will give you a medal if you can answer this question. The local skating rink pays Mary a fixed rate per pupil plus a base amount to work as a skating instruc
Why does King repeat the phrase "we can never be satisfied”? Check all that apply.
(Medal + fan for help? :) A figure with vertical line symmetry is placed in the coordinate plane. Given that the points (1, 4) and (6, 4) are on the edges of th
In order for a person to "see" an object , light waves pass through the______. A. Cornea B. Iris C. Lens D. Retina
What is the least common multiple of forty -two and eighteen?
Expand the following using either the Binomial Theorem or Pascal’s Triangle. You must show your work for credit.. . (2x + 4)^3
what was the result of the trinity test in 1945
9000 is 10 times much as