jocelyn0 jocelyn0
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

Jelly fakes sell for 1.23 for 1/4 pound bag how much for one pound of jelly fakes?

Respuesta :

salatulmaghrib
salatulmaghrib salatulmaghrib
  • 11-08-2019
1.23*4=4.92 for one pound of them
Answer Link
celese98stu
celese98stu celese98stu
  • 11-08-2019

Answer:

$4.92

Step-by-step explanation:

If its $1.23 for 1/4 of a pound you have to multiply 1.23 by 4.

1.23*4=4.92

total: $4.92

Answer Link

Otras preguntas

Roughly what percentage of americans rarely or never vote
What disastrous event in 1204 drastically and permanently undercut the power of the byzantine empire?
HURRY!!!! What is the equation, in point-slope form, of the line that is parallel to the given line and passes through the point (−3, 1)? y – 1=(x + 3) y – 1=(x
HURRY!!!! What is the equation, in point-slope form, of the line that is parallel to the given line and passes through the point (−3, 1)? y – 1=(x + 3) y – 1=(x
How is the issue of race shaped South Africa's recent history
Because of our sense of belonging and loyalty to in-groups, we often tend to judge our own group's traits as virtues, but see the same traits in other groups as
Consider the hydrate FeSO4 • 7H2O. What is the molar mass of this hydrate? g/mol What is the molar mass of the anhydrous salt FeSO4? g/mol What is the molar
_ is the process in planetary formation when heavy materials sink towards the plants center lighter material accumulate near its surface
What is the most likely purpose for the poem the journey
In the united states, _____ deficiency is the most common nutritional deficiency.