yar44
yar44 yar44
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

10 The table shows the cost of blueberries at a local farmer's
market. What is the unit price for one ounce of blueberries?
Ounces
Cost
$1.80
$3.60
$5.40 1
12
18
Show Your Work / Explain Your Reasoning:

Respuesta :

spiritandimage spiritandimage
  • 12-08-2019

Answer:

This question needs rephrasing. It makes no sense.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

When we bang our head, why do we instinctively immediately apply pressure to or rub the location of impact, and close our eyes?
A room has had an area of 230 sq ft. The width of the room is 12 1/2 ft. What is the length?
Is the element OH really an element?
What epic offers insight into ancient greek culture, beliefs, and values?
Model the function rule y=-2x-3 with a table of values. show your work
North america accounts for approximately 5% of the population, but what percent of the world energy consumption 11% 21% 31% 41%
Looking back on class assignments is a good place to find clues about what to study for upcoming tests. True Or False
17 - (9 + 10) = (17 - 9) + 10 A.True B.False
Prepositional phares
ken can walk 40 dogs in 8 hours how many dogs can ken walk in 12 hours