Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP *URGENT* 20 POINTS!!!!
PLEASE HELP 3 QUESTION I'LL GIVE BRAINIEST
HELP PELASE ILL MARK BRAINLIEST AND POINTS!
A. 15 B. 1 C. 5 D. 9 The correct answer is D (I’m pretty sure) but I don’t quite get how to read the ammeter… It would be helpful if someone can explain in a fe
please answer: 30 points! I WILL GIVE BRAINLIEST IF THE ANSWER IS CORRECT!!! What is the best definition of incredulous? unbelieving joyous shocked excited
which president was in office during the war of 1812
Use what you know about translations of functions to analyze the graph of the function f(x) = (0.5)X-5 + 8 You may wish to graph it and its parent function, y =
the greatest hazard to human life associated with volcanoes is
Robert delivers papers every morning. On Sundays he has to deliver 61 papers and on each of the other days he only has to deliver 44 papers. How many papers doe
Solve This please! Divide twice the variable x by the summation of z and y.