thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

A scale measured a 4.5-pound brick as weighing 5.3 pounds. which measurement is more accurate but less precise than 5.3 pounds? 4.98 pounds 5 pounds 5.52 pounds
Empareja la palabra con la frase correcta. Match the word with the correct phrase. Match the terms: 1. La persona que crea o idea nuevas cosas y tecnologías se
Use the slope formula to find the slope of the line in the graph shown above. Question 19 options: A) –2 B) 2 C) –1∕2 D) 1∕2
i need help this is effecting my grade please help it would make my day
The texas judiciary may command more respect than the executive and legislative branches of the government because _____.
Find the total surface area. rectangular prism 2 A. 132 yd² B. 1,238 yd² C. 896 yd² D. 2,736 yd²
If one earthquake is 20 times as intense as another how much latger is its magnitude on the richter scale?
In the accompanying diagram, three vertices of parallelogram ORST are O(0,0), R(b,d), and T (a,0). What are the coordinates of S
The burning characteristics of a gasoline can be improved by converting the octane it contains into isooctane. This conversion requires the use of expensive cat
What region of the brain controls the muscles of the body that allow a person to walk down the stairs without having to really think about it?