Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone help me..............

Can someone help me class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 04-05-2019

Answer:

The fourth answer is the correct one.

Step-by-step explanation:

It cost $12 to download 3 videos, which works out to $4 per video.

Thus, k = $4/video.

The fourth answer is the correct one.

The proportional relationship is y = ($4/video)x, where x is the number of videos downloaded and $4 is the unit cost per video.

Answer Link

Otras preguntas

a) The following account was written by a confused student. Rewrite the paragraphs with the mistakes corrected: "Shortly after a heavy meal, glucose is absorbe
why does radiation not require matter?
song for music class need to know if its any good? you said you were fine even though you looked like your about to cry I didn't believe you but I accepted tha
One of canada's major rivers St. Lawrence is second to the amazon in the amount of water it carries. (true or false)
Ashley earns $5.50 per hour babysitting. She wants to buy a CD player that costs $71.50, including tax. How many hours will she need to work to earn the money f
A chromosomes is made up of a chain of_________.
Find the probability of rolling a multiple of 1
What is output by: print(len(stuff))
Does (8,3) make the equation y x true? yes no
Match each item to its best description.