moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

6. Erin leaves home at 11am. She cycles at a speed of 16 miles per hour for 90 minutes. She stops for half an hour. Erin then cycles home and arrives at 3pm. (a
4.) A car with mass 1352 kg is being towed across the parking lot by a tow truck using a horizontal cable with a force of 7820 N. The coefficient of kinetic fri
what are impact of permanent settlement​
The distance between the school and the park is 6 km. There are 1.6 km in 1 mile.How many miles apart are the school and the park
¿porque el desarrollo de la economia de enclave ha sido identificado con los intereses de la economia de los paises centrales?
Use the information provided to write the vertex form equation of each parabola reflected, right 7, down 3​
. On the ground floor, there are 8 classrooms; the rest of the classrooms are on the first floor. How many classrooms are there on the first floor?
The people at a party tried to form teams with the same number of people on each team, but when they tried to split up into teams of 2, 3, 5, or 7, exactly one
1. According to the excerpt above, how did Radical Republican Congressman Thaddeus Stevens hope to reconstruct the nation after the Civil War?​
Which of the following is an advantage of having a task force?