yh841
yh841 yh841
  • 04-04-2019
  • Mathematics
contestada

Jane orders cheese pizzas from a pizza restaurant that charges $8.00 per pizza. Jane has only $45.00 to spend on pizza. Jane’s cost in dollars is a function of the number of pizzas she orders

Respuesta :

jacob109607
jacob109607 jacob109607
  • 04-04-2019

Answer:

She ordered 5 pizzas

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

3. Volkanizma ile ilgili aşağıda verilen cümleler- den doğru olanların yanına D yanlış olanla. rin yanına Y harfi yazınız. - 1. Nemrut Dağı aktif volkandır. Gü
solve the equation using inverse operations. check your solutions. in you final answer. include all your work , -x^2=-36Answer: I don't know the answer someone
Can you plssssssssssss help me Can you do plsssssssss help me
Explain Four preparation one ought to be made before marriage
What is the solution to the following equation? -26 + 6m =6(m – 4)-2 A - there is only one solution B - x = all real numbers C - there is no solution
what is rambunctious A. humble B. refined C.shy D. unruly​
A rat in the house may eat the ice cream
Please help me pleaseee pleasee sooo difficult Ex.2
What isotope is produced when tungsten-179 absorbs an electron
If a computer prints 8.8 lines in 4 seconds, how many lines can it print per minute?