bellyboo6205 bellyboo6205
  • 12-03-2019
  • Mathematics
contestada

At a store, Susan selected a pumpkin that weighed 35.2 ounces. • Pumpkins cost $1.80 per pound. • There are 16 ounces in 1 pound.

Respuesta :

crystalclear99 crystalclear99
  • 12-03-2019

The pumpkin cost $3.96

Answer Link

Otras preguntas

An increase in the capital utilized in the production process leads to what A) an increase in specialization B) an increase in labor and wages C) an increase
Find the area of the parallelogram
i just came from gym and it too hard
I need some help with 6 and 7 thank you for helping
________ bring oxygen to cells and take carbon dioxide away\ A: White Blood Cells B: Red Blood Cells C: Platelets
Monica works in a clothing store. Her monthly pay is $800. She also receives 5% commission on all her sales. She had $35,748 in sales last month. What were her
What type of artwork is the row of lions on Babylon's Processional Way?
Three-fifths (3/5) of a foot of rain was collected in two-thirds (2/3) of a day. At that rate, how much rain would be collected in one day?
confucius believe that society would do well if everyone alway did his or her
Which technological innovation do you believe has had the greatest impact on film and why?