juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of the digits 4 in the number 84,230
how can you rounded 2605 to the nearest hundred
Solve V= lwh for w.Please help.
A middle school team scored three field goals worth three points each and two touchdowns worth six points with a single extra point for each touchdown. How many
What is the estimate for 403,446+396,755 help please
a tank 4/5 full needs 75 liters to fill it up. how many liters does it hold when full? - help please :3 xx
What is 0.003is 1/10 of
There are 35 boys in sixth grade. The number of girls in the sixth grade is 42. Lonnie says that means the ratio of number of boys in the sixth grade to number
how to estimate, then find the sum of137,638 + 52,091
write the name given to a large area of sea or ocean that is partially enclosed and is larger than a bay