tatiana0
tatiana0 tatiana0
  • 01-03-2019
  • Mathematics
contestada

can you help me please I am dying from math class

can you help me please I am dying from math class class=

Respuesta :

JSKQ
JSKQ JSKQ
  • 01-03-2019

11x125+4d+27x65+7d

=1375+1755+4d+7d

3130+11d

Answer Link

Otras preguntas

I need help with this physics question.
At a sales volume of 34,000 units, Carne Company's sales commissions (a cost that is variable with respect to sales volume) total $741,200. To the nearest whole
Chad gets an annual salary of 25,000. He and his family spend 3500 per year on food. What percent of his salary is spent on food
You have 3 pounds of egg whites. You need 8 oz to make one serving of consommé.How many servings can you make?
Two players, Fredo and Karl, on different teams wanted to find out who scored the higher number of points when compared to the other players on his team. Fredo
The profit when selling 'x' pairs of shoes is P(x)=-4x^2+32x-39. How many pairs of shoes should be sold in order to maximize the profit
What nation's navy defeated The Spanish Armada in 1588? A) France B) Portugal C) United States D) Great Britain .​
Problem: Construct a triangle with interior angle measures of 60° and 60°. Let one of the side lengths be 10. What are the lengths of the other sides?
Collingsworth, Inc. produces 3 products: AKM, BWT, and CPQ. Product AKM requires 700 purchase orders, Product BWT requires 1,080 purchase orders, and Product CP
what is the best deal for diet coke? 12oz. for $.9964oz. for $.2.99128oz. for $4.99​