thecompassmin thecompassmin
  • 15-02-2019
  • Mathematics
contestada

Jill brought 8 candy bar for 6. How much are each candy bar?

Respuesta :

KZLAYS
KZLAYS KZLAYS
  • 15-02-2019

Each candy bar is $1.33

Answer Link
justisrose5613203
justisrose5613203 justisrose5613203
  • 15-02-2019
So to get the answer you divide 6 by 8 and it gives you .75 so then you multiply .75 by 8 to get 6 which proves it’s correct
Answer Link

Otras preguntas

Factor this expression 3x^2-12x
how do i get the AI tuter to work
What was NOT part of the renaissance? A The great rebirth of art, literature, and learning in the 14th, 15th, and 16th centuries B The birth of humanism C A fes
A student reads that propane gas is the main source of energy for outdoor grills. Propane gas is made up of carbon and hydrogen atoms. Propane has stored ____ e
A student reads that propane gas is the main source of energy for outdoor grills. Propane gas is made up of carbon and hydrogen atoms. Propane has stored ____ e
What is the name of the Nazi anti-Semitic film which the Nazis presented as a documentary that spread false and stereotypical messages about Jews? Jewish Parasi
-3x-9=15 what is the value of x
The table shows the lengths of picket fence pieces Jude has to make a flower garden. He wants the garden to have 4 sides and a perimeter of 30 feet
what claim is the author making in paragraph 8? Answer choices for the above question A. We should pay attention to the celebrities who try to make the world
Simplify -|-7+4| I don’t know how