Seudónimo Seudónimo
  • 14-02-2019
  • Mathematics
contestada

Help me please thank yiu

Help me please thank yiu class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-02-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

I think it is C

Answer Link
editsa
editsa editsa
  • 14-02-2019

Answer:

$32.48

Step-by-step explanation:

We have to first figure out how much it costs for one gallon.

Divide 24.36 by 12,. This equals to 2.03 per gallon.

Multiply 2.03 by 16 since that is what we are trying to find the price of 16 gallons.

2.03 times 16 equals $32.48

Answer Link

Otras preguntas

Which force is primarily responsible for original horizontally
If a party hat has a radius of 3 inches, what is the area of the circular base? Area of a circle = πr2 A = Pi inches squared
Which sentence from paragraph 3 helps develop the paragraph's sequence and structure
Given: 4 < a < 5, 2 < b < 4 Fill in the blanks: ___ < a/3b - b/3a < ____
Simplify 3b+2a+3a ? HElppppppp
Triangle P has a base of 5 m and height of 4 m. Triangle B has a base of 5 cmand height of 4 cm. Find out how many times greater triangle P's area isthan triang
Find an equation of the line that has the given slope and passes through the given point m= -6, (2,4)
Simplify 3b+2a+3a ?? Helppppppp I need the answer
an outline on how my essay should look
Define the term wave cycle?