jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

How did the efforts of A. Philip Randolph help further civil rights in the United States? He demanded that minorities be allowed to serve in non-segregated unit
Who is the most misunderstood person in history?
Which sense organs do reptiles use in finding prey?
How did the Arabian Peninsula’s location affect ability to trade? A.Trade was quite widespread because agriculture was so expansive. B.The location was so isol
It was the strength of the opposition forces, both liberal and conservative, rather than the ineptitude and stubbornness of President Wilson that led to the Sen
The sum of three consecutive even numbers is 66. What is the smallest of these numbers
Which of the following constitutes an unintended result of the Latin American revolutions? A) the complete Independence from Spain B) the breakdown of the caste
An employment agency requires applicants average at least 70% on a battery of four job skills tests. If an applicant scored 70%, 79%, and 89% on the first three
2x+y=20 6x-5y=12 substitution
The average length of a female white-beaked dolphin is about 111 inches. What is this length in feet and inches? A) 9 feet 2 inches B) 9 feet 3 inches C) 10 fee