tyreonnadixon tyreonnadixon
  • 14-01-2019
  • Mathematics
contestada

A 2-quart carton of frozen yogurt costs $2.56. What is the price per fluid ounce?

Respuesta :

bobsemail41 bobsemail41
  • 18-01-2019

Answer:

3.12

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Cara is grocery shopping and needs chicken and steak for the barbeque she is having on saturday. Chicken is $2.99 per pound and steak is $5.79 per pound. She kn
Could someone explain the answer? GIVING 12 POINTS
HELP WILL NAME BRAINEST!
Solve x + 3y + z = 1 2x – y – z = 6 5x + y + z = 1 (1, 6, 1) (1, 2, -6) (2, 1, -4) (-1, -2, 6)
can someone help me with this one
A coat that usually cost $120.00 is marked 1/3 off. What is the sale price of the coat
what are processes involved in vent formation?
what was the fate of robespierre and king louis XVI
Where does trumbell use personification? For what purpose does he use this technique?
What is the answer to this? −4 1/2÷(−2 2/3) (it has to be a mixed number)