jace2348
jace2348 jace2348
  • 13-01-2019
  • Mathematics
contestada

I’m struggling with my homework someone help me please

Im struggling with my homework someone help me please class=

Respuesta :

Green1175
Green1175 Green1175
  • 13-01-2019

Answer:

C

Step-by-step explanation:

$398/4= $99.50 Unit Price

x=pairs of sunglasses

C=Cost

Cost=99.50x4=$398

Answer Link

Otras preguntas

The main purpose of the route seen here was to
Calculate the number of moles in 15.8 g of Fe. Express the number of moles to three significant figures.
What is the range of 10, 20, 5, 6, 7, 8, 15, 17
Letty has $5 in nickels, dimes, and quarters. She has 3 times as many nickels as dimes, and 5 times as much money in quarters as she does nickels. How many of e
Assume the selling price of your house calculate thecommission amount of your house if the commission rateis 5•/•​
Can somebody really help me .!!
Castle Leasing Company signs a lease agreement on January 1, 2020, to lease electronic equipment to Jan Way Company. The term of the non-cancelable lease is 2 y
Who said the following quote: “C'est incroyable. Mais Athens est my ville préférée.” Jake Summer The Museum Guard The Bus Driver
4q^2 - (qr + 25) if q = 6 and r = 19
What were the Jim Crow Laws?