santaclause6
santaclause6
13-01-2019
Mathematics
contestada
what the cost of 17kg if 1kg cost #2.50
Respuesta :
reedersethanox20rc
reedersethanox20rc
13-01-2019
£42.50 because you just need to times the 2.50 by 17
Answer Link
appooshps4
appooshps4
13-01-2019
Amount=17
cost per kg=2.50
Therefore total amount= 17×2.50=42.50
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
Which statement best describes the organisms that live in a watershed? A. They are closely connected. B. They are protected from pollution. C. They are only
A gas station charges $2.19 per gallon of gas.Use function notation to describe the relationship between the total cost C(g) and the number of gallons purchased
Rory is driving 584 miles to a family reunion. She will drive 300 miles by her self the first day.The second day, Rory and her cousin will share driving equally
(MC) Question 203 (Multiple Choice Worth 5 points) Which is the best synonym for bemoan?
Bitmap images commonly use the RGB color space. What does the acronym RGB represent? RGB stands for [_____] , [_____] and [_____]
use examples to show that multiplication and division are inverse operations
A car drives at a speed of 34 2/3 mph. How many miles will the car travel in: 40 min?
Paul's Pizzeria sells 45 cheese pizzas and 20 pepperoni pizzas each week. What is the ratio of cheese pizzas to pepperoni pizzas sold each week by Paul's Pizzer
how does slime mold obtain energy?
Read the following paragraph, and answer the question. 1Over forty years ago, a doctor at the Mayo Clinic wrote that four out of five times he'd find out what