ramirezfelipe590 ramirezfelipe590
  • 14-12-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a dozen rolls cost 3.99?

Respuesta :

abc123xyz999
abc123xyz999 abc123xyz999
  • 14-12-2018

Answer:

$0.3325

Step-by-step explanation:

Divide.

Answer Link

Otras preguntas

A mixture of 30 pounds of candy sells for $1.10 a pound. The mixture consists of chocolates worth $1.50 a pound and chocolates worth 90¢ a pound. How many pound
Find two ways to determine the number of dimes in $8.70
Seven more than five sixths of a number is more than negative three
If 3 cats catch 3 rats in 3 minutes, how many cats will catch 100 rats in 100 minutes?
Y varies directly with X and has a constant rate of change of 6. When the value of Y is 11, then the value of X could be _____. equal to zero less than 2 equal
four times the sum of a number and two increased by three is at least twenty seven
$5,000 is invested at 3% interest. How much money must be invested at 5% interest so that the total interest from the two investments is $275 after one year?
Hi could you be so kind and solve this3x+4=2x-7x-9Thank you!
hexagon is equal to the area of an equilateral triangle whose perimeter is 36 inches. Find the length of a side of the regular hexagon.
four times the sum of a number and two increased by three is at least twenty seven