wulfredo67
wulfredo67 wulfredo67
  • 03-12-2018
  • Mathematics
contestada

Zoe has a collection of 78 movies, costing $29.99 each. How much did Zoe spend on all her movies?

Respuesta :

Vanzanth
Vanzanth Vanzanth
  • 03-12-2018
Zoe spend $2339.22 because you just need to multiply the given
Answer Link
jose7857 jose7857
  • 03-12-2018
she spends 2,340 dollars on the movies (I think)
Answer Link

Otras preguntas

You can trap when a user presses a key using a form's KeyPress event: true or false?
Why did many people think that John Brown was crazy and Why do you think people’s opinion of him has changed over time? (Please Help :(
why were so many citizens of pompeii unable to avoid the disaster?
To conjugate -ir verbs, such as vivir, first you should _____.
Conjugate the following verbs based upon the subject IN THE PAST TENSE. 1. Los chicos + caerse = 2. El professor + creer =
A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?
Triangle DEF is isosceles, where . Angle D is bisected by segment DG, creating angle GDE with a measure of 29°. What is the measure of angle DFE?
Analyze a software application that enables people to purchase prescription drugs on the internet. briefly describe this application's impact on employment, cus
BEST ANSWER GETS TO BE BRAINLYEST!!!!! What is the product of 0.2 x 4.4 x 5? A. 44.0 B. 4.04 C. 40.4 D. 4.4
For what value of c is the function one-to one? {(1,2),(2,3)(3,5),(4,7),(5,11)(6,c)}