danielivanov2007 danielivanov2007
  • 02-12-2018
  • Mathematics
contestada

Mary has ​$
160. She is buying beads for a necklace that cost ​$
4 each. Use this information to answer questions 5
dash
–6.
5. Write an equation showing the relationship between the number of​ beads, b, she​ buys, and the amount of money she has​ left, m.

Respuesta :

cailyn2155
cailyn2155 cailyn2155
  • 02-12-2018
Dxxnsnjsbsjsbhabhd jsvwhs s
Answer Link

Otras preguntas

Help please please pleeeease
PLEASE HELP ME SOLVE THIS ITS AN EMERGENCY​
Which is the better buy? A. 1,323 ounces of topsoil for $410.13 B. 8 pounds of topsoil for $78.08
One aspect of the Soviet unions foreign policy following world war 2 was to
An example for non periodic motion.
PPLLLZZ HELP!!!!the characteristics of certain cell divisions are described in the following table which type of cell division do the two characteristics repres
Which information would best be shown on a pie graph? how much of your total budget you spent on clothes how many people attended each of three concerts on the
How to find volume of 7 and 8? (20 pts)
Given the system of equations, match the following items. 2 x - y = 0 x + y = -3 [0 -1 -3 1] [2 0 1 -3] [2 -1 1 1]
what is the force that moves earths plates​