hailey1993 hailey1993
  • 16-11-2018
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate $8.25 for 5 cupcakes

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 16-11-2018

8.25/5=1.65

answer: 1.65

Answer Link
Lulusbarbeq
Lulusbarbeq Lulusbarbeq
  • 17-11-2018
(When I put / that means dividing)
So to solve this problem you need to solve this expression 8.25/5. So 5 into 825 is 165. Then add two decimal places, meaning 1.65. To check your answer multiply 1.65 x 5.

ANSWER:
8.25/5 = 1.65

Hope this helped. Have a great day, a thank you or brainliest is appreciated. Goodbye
Answer Link

Otras preguntas

what is the hypotenuse-leg theorem?
What can result from touching uninsulated wire?
he function C(x) = 400x – 0.2x2 represents the total costs for a company to produce a product, where C is the total cost in dollars and x is the number of units
what are examples of conductors and insulators
Positional isomers ? are compounds that have the same number and types of atoms but are arranged differently
Nonprogrammed decisions are made in response to situations that are
1.) fifty three times one half
The area in the brain that reduces hunger when it is activated is the
what does McCarthyism refer to and how did it affect American society during the Cold War?
Hi guys I have s question. I need help doing question 6 and 7. Branlyist to the first answer!