AlexisSchafer4319 AlexisSchafer4319
  • 15-11-2018
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale 5 for 3.15 at this rate what is the cost of one apple

Respuesta :

cristianmelgar
cristianmelgar cristianmelgar
  • 15-11-2018

Th cost of one apple would be, .63 :D

Answer Link

Otras preguntas

Give an example of oxidation reaction which can be a nuisance
Which statement best describes how the energy stored in ATP is released to drive biochemical reactions? a. Energy is released when the ribose sugar reacts with
How many $0.21 pencils can be purchased for $7.00? Show your work.
Is this a good thesis statement for my essay? The Earth has many life-threatening problems caused by humans. One of these problems is the over-consumption of w
Which words in the sentence make up the appositive phrase? The winner of the art contest was Tiffany, my youngest cousin. A. was Tiffany B. of the art contes
Help me on this question plz plz
how did the constitution fix the problems for no executive branch?
Which word in the sentence is the appositive? My older sister Maria is learning how to drive a car. A. sister B. learning C. Maria D. car
Why should mass not be represented by an arrow?
write the ratio as a fraction in simplest form. 16ft to 6yd