monse20079
monse20079 monse20079
  • 15-11-2018
  • Mathematics
contestada

Please help urgent!!!!!!!!!and explain how you got your answer

Please help urgentand explain how you got your answer class=

Respuesta :

kathyxm kathyxm
  • 15-11-2018
what you would do is divide the object by its price for example 3 apples by $0.59 cents that would be $0.19
Answer Link

Otras preguntas

What are the coordinates of the point that is of the way from A(-8, -9) to B(24, -1)? O A. (-6,4) B. (12,-4) C. (4,-6) O D. (-2, 4)
explain face what that photo express ​
Events that make a conflict more difficult aEvents that set up the conflict in the beginning of the story are calledre called
what is the probability of getting a number that it is not prime with a single toss of a die​
Samantha has 8 quarts of milk. The ratio of quarts to gallons is 4:1. How many gallons of milk does Samantha have?
please help!! i have no clue what to do and this packet is due tonight.
In an example food chain, rabbits only eat plants. Which type of consumer are the rabbits?
please help!! I'm really confused :(
29. In the 2010-2011 NBA regular season, the Los Angeles Lakers won 7 more than twice as many games as they lost. The Lakers played 82 games. How many wins and
question in picture, thankyou ​