wilsonlacovia wilsonlacovia
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

Three pounds of fish cost 14.97 what is the unit price

Respuesta :

cgrodner1 cgrodner1
  • 14-11-2018

The unit price is $4.99 per lb.

Answer Link

Otras preguntas

Mark the statement if it describes the Roman Empire at its height. A. The empire stretched from Spain to Assyria and from North Africa to Great Britain. B
How would you summarize the impact of societal changes that took place in Britain during the eighteenth century?
Nutrients supply the body with energy and maintenance materials. True Or Flase
Which stage in the process of making a protein should be inserted into Step 4? 1. DNA in the nucleus contains information to code for a protein. 2.RNA stores
Lost the three layers of The earth based on their composition
Motown Records was started in 1960 by _____. Chuck Berry Bob Dylan Petula Clark Berry Gordy
_______ has experienced a rapid increase in the use of credit cards for purchases
Angie baked 100 cookies and 20 brownies . she wants to split them into equal groups for the bake sale . each group must have the same number of cookoes and brow
Smiling, shaking someone's hand, and saying "hello" are all ways of: being friendly listening being disrespectful sharing interests with someone
If an animal has a set of organs held together and protected by surrounding fluid, the animal is a _____. acoelomate pseudocoelomate coelomate